Omega - Working


From in Hungarian
Psychedelic / Space Rock
Omega - Working (1981)
Tracks.
01. Nasca (1:24)
02. Love Games (4:14)
03. Inside Outside (3:22)
04. Laughing On The Inside (3:25)
05. Working (3:57)
06. Intermezzo (2:04)
07. Rocket (3:22)
08. Hostage I (0:58)
09. Something's Goin' On (3:35)
10. Thinkin' Of You (3:43)
11. Machines (3:55)
12. So Song (4:56)
13. Hostage II (0:58)
Total Time: 40:03
Members.
- László Benkö / keyboards, backing vocals
- Ferenc Debreceni / drums, percussion
- János Kóbor / lead vocals
- Tamás Mihály / bass
- György Molnár / acoustic & electric guitars

ads

9 note:

Bilek said...

I was just looking for this album (just for the sake of completion) and this post showed up! Thanks for sharing.
(There's a mix-up in the naming & tagging of the mp3 files, though. "Then Thousand Paces" [English version of their early song, "Tízezer Lépés"] must be the name of the last song, which is somehow included as a bonus track. Then the first track must be named & tagged as "Nasca", second one as "Love Games", and so on... I prepared a cue sheet, with which you can get the right track names while still keeping the faulty naming scheme. I'll send anyone who wishes)

Bilek said...

you may simply discard this comment. just wrote to keep an eye on the following comments!

HOPE! said...

anlamaya çalıştım. ama pek bir şey anlayamadım.. türkçe de yazabilirsin (:

Bilek said...

hay bin kunduz... bileydim öyle ederdim zati :)
ikinci yazdığım mesajı yorumları mail yoluyla takip edebilmek için yazdım. silebilirsin (sil de!)
diğerini açıklamak için pek vaktim yok, akşam gelince yazarım :) güzel blog, keep up the good work!

HOPE! said...

tamam. beğendiğine sevindim (:

Bilek said...

İlk mesajda yazdıklarımı Türkçe'ye çeviriyorum :P

Tam bu albümü (sırf koleksiyon tamam olsun diye) arıyorken bu post çıkageldi. Paylaşım için teşekkürler.

Ancak mp3 dosyalarının adlandırılması ve etiketlendirilmesinde (tagging) ufak bir karışıklık var. "Then Thousand Paces" [eski şarkılarından biri olan "Tízezer Lépés"in İngilizce versiyonu] her nasılsa bonus olarak albüme eklenmiş olan son parçanın adı olmalı. Buna göre de birinci parçanın adı ve etiketi "Nasca" (01-Nasca.mp3), ikincisinin "Love Games" (02-Love Games.mp3)olmalı vs... Dosya adlarını değiştirmeden, cue destekleyen program/cihazlarda doğru şarkı adlandırmasıyla dinleyebilmek için bir cue dosyası hazırladım, ilgilenen olursa gönderirim

----------------------------

biraz da ek: gerçi tahmin ettiğimden daha kötü bir albümmüş, tag'lerle uğraşma zahmetine değer mi bilmiyorum :) dediğim gibi, zaten sırf koleksiyonda eksik olmasın diye indirmiştim (aynı albümün Macarca versiyonu, daha doğrusu orijinali olan Az Arc'ı kayıpsız olarak bulduydum zati) çok kötü '80'ler popu yapmışlar, sonraki albümleri için zahmet edip etmemekte bile kararsızım :P (Daha '81'de böyle vasat müzik yapmaya başladılarsa, 82'yi, '87'yi düşünmek bile istemiyorum! önceki "iyi" albümleri ise malûm; Ejszakai Orszagut, Time Robber, 10000 Lepes gibi senin de paylaştığın, Omega [Red album], Omega 5 (Szvit), 200 Years after the Last War, Skyrover, Gammapolis gibi blogunda göremediğim şaheserler)

Bu arada albümün kötü oluşu blogunun değerine zarar vermiyor; şöyle bir baktım, gayet iyi bir yoldasın (hatta bir-iki tane fikrim olmayan '70'ler progressive grupları/albümleri gördüm, belki bir ara denerim!), ayrıca Working albümünü paylaşarak bana büyük bir iyilikte bulundun; buradan indirip dinlemeseydim rutracker'dan kastırıp 24/192 flac ripini indireceğidim, 1.68 GB, işin yoksa bekle insin! (bi de geri seedleme problemi var!) zamandan ve emekten büyük tasarruf etmiş oldum!

(yukarıda yazdıklarımdan yabancı dil ya da teknik olduğu için çözemediğin ve merak ettiğin bir şey olursa sormaktan çekinme :) ayrıca aradığın albümler varsa, istediğin formatta bulmana yardımcı olurum, bende varsa yüklerim falan. Arşivim sağlamdır. Dil konusunda da yardım ederim, zira mesleğim çevirmenlik :) ama kalkıp tam sayfa gönderme çevireyim diye :) )

Bu arada Working albümünü paylaşımının zamanlaması gerçekten mükemmel ötesi, zira albümleri kronolojik sırayla indirip indirip harddiske diziyordum, Az Arc'ı yeni indirmiştim, Omega XI'i indirip unrar etmeden önce arada kalan şu materyali de en azından bir dinleyip değerlendirmek istedim, paylaşımın ilaç gibi geldi! yoksa boş yere harddiskten 1,68 gigabyte yeri işgal edecektik :P

Başlangıçta sözünü ettiğim dosya adı-etiketleri düzeltmesini bir ara yapacağım; istersen düzeltilmiş dosyaları da yükleyebilirim...

HOPE! said...

yazdığın ingilizce bana biraz karışık geldi.. daha sonra da profiline baktım istanbul falan yazıyordu (: onun için türkçe yazdım.
Şöyle söyleyebilirim. sanırım omeganın bütün albümlerini dinledim gammapolis gibi.. Babylon albümünü arıyorum bende ama
bu arada edindiğim arşivin bütününü paylaşmıyorum.. bu aralar Face te bir italyan hatunla tanıştım bütün zamanımı alıyor (:
eğer aradığın bi albüm falan olursa bana yazabilirsin. arşivim yeterince iyidir. en azından kafamın içinde. bende yoksa buluruz zor değil (:
ayrıca zaman ayırıp onca yazdğın içinde çok teşekkür ederim !!!

Bilek said...

Ne demek, progressive rock benim hayatım, konu olsun hep yazarım :P

Babylon albümü kayıpsız olarak (ape formatında) şurada var: http://ograrloss.moole.ru/392099-omega-omega-xiii-babylon-1987.html siteye üye değilsen ve/veya rusça yazılar kastırıp üye olamıyorsan ve/veya ape formatı bizi bozar dersen (indirmesi mp3 gibi kayıplı formatlara göre biraz daha zahmetli) direkt linkleri paylaşabilir ve/veya kendim indirip mp3'e çevirip yükleyebilirim. Bunlardan birini istersen mail at, profilimden erişilebilmesi gerek.
Bu arada Babylon '87 tarihli olduğu için şüpheyle yaklaştığım bir albüm; '90'lardaki albümleri için daha iyi felan diyorlar (Transcendent, Egy életre szól falan), indirip denemek lazım :)

Aradığım albüm çok; en fazla kafama takılanlar (yıllardır bulamadıklarım)dan bir kaçı: Amon Düül'ün "Yeti" albümünün Japon Captain Trip baskısı (ya da LP'den kotarılmış ripi; zira diğer bütün CD baskılıarında "Pale Gallery" adlı parça 3 dk. budanmış), Guru Guru'nun "Tango Fango" albümünün bonuslu baskısı (ya da yalnızca Rattenfanger adlı o meş'um bonus track!), yine Guru Guru'dan "Globetrotter" albümünün adam gibi bi ripi (bende biri 128k, biri 160k iki rip var, ikisi de sinir bozucu hışırtılara ve dip seslerine sahip), Harald Grosskopf'un Oceanheart albümü (192 ve üzeri bitrate'ler makbulümdür, bende daha düşükleri var) ve daha az önem verdiğim bi dünya albüm wishlistimde bulunuyor. Bunlardan herhangi birini bulmamı sağlayabilirsen duacın olurum :)

Nette müzik avlarken genelde kayıpsız formatları tercih ediyorum, dolayısıyla şu anda dinlenebilir durumda mp3/ogg ripleri bende olmasına rağmen kayıpsıza yükseltmek istediğim bayağı albüm de var... İlk aklıma gelenler Guru Guru Live (1978) ve Long Hello Volume 3 (Van der Graaf çıkması... hatta Peter Hammill'siz VdGG denebilir. duymadıysan bul dinle, çok şahane!) hani kendin kayıpsız arşivi yapmıyorsan da görürsen haberim olsun! Öbürleri dediğim gibi ne kadar yüksek bitrate'de olursa o kadar iyi...

Görüşürüz.

HOPE! said...

dediğin albümlere bakacağım yabancı arkadaşlara da sorarım. Açıkçası ben o kadar derinine inmiyorum (: dinleyip geçiyorum desem yeridir. Ve sanırım Rusçayıda pek anlamıyorum.

Babylon albümünde hajnali óceán parçası çok hoşuma gidiyor hala da öyledir. Omega 90'lardan elimde Dream(94) ve das deutsche album(97) albümleri varmış baktım az önce (:

Bu arada eskileri mi dinlersin ağırlıklı yeni dönem gruplardan varmıdır beğendiklerin. ben daha çok yeni dönem gruplarını dinliyorum.